KEYS100
PLACE
BIB
NAME
CITY
STATE
AGE
GEN
6 MILES
FINISH
AWARD
1
418
David Kilgore Palm Bay
FL
23
M
39:44.7
4:19:17.1
1st Place male
2
436
Fabiola Morales Miami
FL
32
F
53:28.5
5:39:55.8
1st Place Female
3
443
Caitlin Lopez West Palm Bch
FL
14
F
49:50.8
5:40:13.2
2nd Place Female
4
433
Rafael Caballero Miami
FL
39
M
52:23.3
5:43:15.9
2nd Place Male
5
426
Freddy Goldszmidt North Miami
FL
50
M
1:06:36.1
5:46:16.6
3rd Place male
6
439
Rolando Barberis Miami Lakesd
FL
43
M
59:09.4
5:48:55.4
Male Master
7
438
Hector Arana Miami
FL
44
M
52:16.0
5:52:28.7
1st M40-44
8
434
Alexandra St. Pierre West Palm Beach
FL
29
F
1:01:08.2
6:06:07.7
3rd Place Female
9
419
Mandy Miller Steamboat Springs
CO
53
F
58:27.9
6:12:36.7
Female Master
10
445
Linda Sanders Manhattan Beach
CA
45
F
1:16:16.3
6:13:26.3
1st F45-49
11
425
Alan Benenson Golden Beach
FL
48
M
1:06:58.0
6:27:48.4
1st M45-49
12
430
Carmelo Lauria Aventura
FL
33
M
1:06:49.6
6:53:46.1
1st M30-34
13
417
Chad Dill Waycross
GA
39
M
55:22.3
6:55:40.6
1st M35-39
14
440
Karen Bolea Miami
FL
60
F
1:10:40.7
7:00:37.1
1st F60-64
15
444
Timothy O'Brien Lbts
FL
43
M
1:00:15.8
7:02:29.1
 
16
350
Zol Zyman Miami
FL
32
F
1:08:32.7
7:03:05.6
1st F30-34
17
447
Ricardo Torres, Jr. Miami
FL
59
M
1:10:48.0
7:08:52.8
1st M55-59
18
432
David Bigio Miami
FL
51
M
1:07:02.5
7:23:34.7
1st M50-54
19
448
Jacky Winer Aventura
FL
53
M
1:07:20.8
7:23:35.3
 
20
429
Emilio Adatto Miami
FL
63
M
1:08:02.1
7:23:36.6
1st M60-64
21
407
Elizabethann Loffredo Miami
FL
33
F
1:07:13.0
7:31:15.8
 
22
435
Bernardo Martinez Big Pine Key
FL
40
M
1:00:39.4
7:33:33.7
 
23
446
Chris Thompson Venice
FL
43
M
48:24.0
7:33:39.0
 
24
416
Cathy Goodwin Jupiter
FL
49
F
1:14:18.3
7:35:18.1
 
25
427
Igor Reyes Miami
FL
47
M
1:07:36.2
7:39:55.4
 
26
441
Antonio Flores Miami
FL
33
M
1:04:23.3
7:55:38.7
 
27
414
Wilmer Beecher Statesboro
GA
58
M
1:10:32.1
7:56:54.0
 
28
415
Melissa Bell Statesboro
GA
45
F
1:10:33.9
7:56:54.7
 
29
406
William Smith St Johns
FL
41
M
1:13:36.1
8:01:55.0
 
30
401
Juliette Metakes Laurel
MD
45
F
1:18:42.0
8:44:57.7
 
31
411
Scott Sutherland Rockledge
FL
50
M
1:18:50.1
8:48:34.8
 
32
422
Leah Miles Lake Worth
FL
49
F
1:40:49.6
9:16:20.6
 
33
428
Greg Goodman Delray Beach
FL
55
M
1:41:14.0
9:16:24.3
 
34
408
Scarlett Silwany Cape Coral
FL
43
F
1:24:37.2
9:43:40.7
1st F40-44
35
410
Carol Schultz Pompano Beach
FL
71
F
1:29:44.4
12:13:27.4
1st F70+
36
409
Randolph Schultz Pompano Beach
FL
66
M
1:29:47.4
12:13:28.1
1st M65-69
DNF
424
Douglas Ludmann Union
KY
41
M
43:27.1
   
DNF
421
Regina Gastaldo Sao Bernardo Do Campo
BRA
58
F
1:00:54.1
   
DNF
413
Andrea Medalie Coral Springs
FL
47
F
1:02:29.2
   
DNF
412
Mark Shachner Coral Springs
FL
56
M
1:02:33.4
   
DNF
450
Rod Skaggs Saint Petersburg
FL
62
M
1:16:09.6
   
DNF
420
Paul Olson Marquette
MI
65
M
1:20:39.7